Skład opału

ul. Wysockiego 27E
58-304 Wałbrzych
Darmowa dostawa na terenie miasta Wałbrzych i całego powiatu!
(Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim)

Ekogroszek GRIZZLY to produkt certyfikowany, niespiekający o bardzo wysokich parametrach cieplnych z jednoczesną wygodą i bezpieczeństwem spalania. Wysoka wartość opałowa (28-26 KJ/kg), niska zawartość popiołu (max 7%) i znikoma zawartość siarki (max 0,6%) sprawia, że każdy wymagający Klient będzie zadowolony. Spiekalność RI jest na poziomie 0, co oznacza, że węgiel się nie spieka. GRIZZLY dodatkowo poddawany jest specjalistycznym zabiegom czyszczenia z kamienia i suszeniu. Próbki badane są przez niezależne i najlepsze laboratoria w kraju – jesteśmy pewni, że oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości.

Wartość opałowa: 28-26 MJ/kg
Zawartość siarki: < 0,6%
Zawartość popiołu: < 7%
Zawartość wilgoci: < 10%
Spiekalność RI: 0
Granulacja: 5-25 mm

Ekogroszek GRIZZLY Standard to produkt certyfikowany, niespiekający o wysokich parametrach cieplnych z jednoczesną wygodą i bezpieczeństwem spalania. Wartość opałowa na poziomie 26-24 MJ/kg , niska zawartość popiołu (max 7%) i zawartość siarki (max 0,6%) sprawia, że każdy wymagający Klient będzie zadowolony. Spiekalność RI jest na poziomie 0, co oznacza, że węgiel się nie spieka. GRIZZLY Standard dodatkowo poddawany jest specjalistycznym zabiegom czyszczenia z kamienia i suszeniu. Próbki badane są przez niezależne i najlepsze laboratoria w kraju – jesteśmy pewni, że oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości.

Wartość opałowa: 26-24 MJ/kg
Zawartość siarki: < 0,6%
Zawartość popiołu: < 7%
Zawartość wilgoci: < 10%
Spiekalność RI: 0
Granulacja: 5-25 mm

GRIZZLY Orzech zaliczany jest do grupy tak zwanych węgli grubych. Idealnie nadaje się do ogrzewania gospodarstw domowych. Charakteryzuje się bardzo wysoką wartością opałową 28-26 MJ/kg. Dzięki wysokiej kaloryczności dostarcza duże ilości ciepła – idzie to w parze z niską zawartością popiołu i siarki. Spiekalność RI jest na poziomie 0, co oznacza, że węgiel się nie spieka. Nieduży stopień zanieczyszczeń powstających podczas procesu spalania czyni go opałem ekologicznym, przyjaznym środowisku. Dodając do tego jego wydajność i ekonomiczność możemy stwierdzić że GRIZLLY Orzech łączy w sobie najważniejsze cechy wartościowego opału.

Wartość opałowa: 28-26 MJ/kg
Zawartość siarki: < 0,6%
Zawartość popiołu: < 7%
Zawartość wilgoci: < 10%
Spiekalność RI: 0
Granulacja: 30-60 mm

Ekomiał PANDA to ekologiczne paliwo produkowane z węgli wysokoenergetycznych. Stosować je można zarówno do kotłów automatycznych z podajnikiem jak i do pieców rusztowych. Nadaje się też do pieców zasypowych o wysokiej wartości energetycznej jak i tych zupełnie małych. Można nim opalać również domy które posiadają tradycyjne piece centralnego ogrzewania.

Wartość opałowa: 25-24 MJ/kg
Zawartość siarki: < 0,7%
Zawartość popiołu: < 6-7%
Zawartość wilgoci: < 10%
Granulacja: 3-15 mm

EKOgrosik to produkt drobniejszy niż ekogroszek, przeznaczony do kotłów z podajnikiem automatycznym. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową, niską spiekalnością oraz bardzo małą zawartością siarki.

Wartość opałowa: 27-26 MJ/kg
Zawartość siarki: max 0,6%
Zawartość popiołu: max 6%
Zawartość wilgoci: max 10%
Spiekalność: max 10%
Granulacja: 2-25 mm

Węgiel ekologiczny PANDA to nasz flagowy produkt. Jest to węgiel ekologiczny pochodzący z rekultywacji terenów górniczych. Dzięki naszej technologii udało nam się stworzyć produkt który jest unikatowy na naszym rynku. Zawartość popiołu oraz siarki usatysfakcjonuje każdego z odbiorców. Polecany jest zarówno dla odbiorców indywidualnych, instytucjonalnych jak i zakładowych.

Wartość opałowa: 25-24 MJ/kg
Zawartość siarki: < 0,7%
Zawartość popiołu: < 12%
Zawartość wilgoci: < 15%

Pellet drzewny KOALA Standard jest odpowiedni do stosowania w piecach na pellet i małych kotłach. Jest dostępny w workach 15 kg, które są łatwe do podnoszenia i przenoszenia. Wykonany jest ze 100% okorowanego drewna iglastego i zapewnia niską zawartość popiołu oraz wysoką wartość opałową.

KOALA Standard posiada drugą z najwyższych klas jakościowych EN Plus A2. Jest ona przeznaczona dla kotłów o większej mocy lub użytkowników ceniących sobie ekonomiczne podejście do zakupu paliwa. Ze względu na wykorzystanie do produkcji całego drzewa bez gałęzi, poziom popiołu nieznacznie wzrasta do nadal bardzo niskiego poziomu wynoszącego 1,2%.

Wartość opałowa: ≥ 16,5 MJ/kg
Zawartość popiołu: ≤ 1,2%
Zawartość wilgoci: ≤ 10,0%
Wytrzymałość mechaniczna: ≥ 97,5%
Temp. topnienia popiołu: ≥ 1100°C
Długość: 3,15<L≤40 mm
Średnica: 6±1 mm

Pellet drzewny KOALA Premium jest odpowiedni do stosowania w piecach na pellet i małych kotłach. Jest dostępny w workach 15 kg, które są łatwe do podnoszenia i przenoszenia. Wykonany jest ze 100% okorowanego drewna iglastego i zapewnia niską zawartość popiołu oraz wysoką wartość opałową.

KOALA Premium posiada najwyższą klasę jakości EN Plus A1. Jest produkowany z wolnej od zanieczyszczeń trociny, cechującej się najwyższą wartością opałową (powyżej 16,5 MJ/Kg) jednocześnie przy najniższej możliwej wartości popiołu (poniżej 0,7%) oraz największej wytrzymałości mechanicznej (powyżej 98%).

Wartość opałowa: ≥ 16,5 MJ/kg
Zawartość popiołu: ≤ 0,7%
Zawartość wilgoci: ≤ 10,0%
Wytrzymałość mechaniczna: ≥ 98%
Temp. topnienia popiołu: ≥ 1200°C
Długość: 3,15<L≤40 mm
Średnica: 6±1 mm